Kredyty bez sprawdzania KRD

Krajowy Rejestr Dłużników to instytucja, która gromadzi informacje dotyczące stanu zadłużenia Polaków. Swoją działalnością obejmuje zarówno osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa jak i duże firmy czy korporacje. Dzięki temu, kontrahent lub klient może ocenić, czy podmiot, z którym chce podjąć współpracę to osoba lub osoby wiarygodne. Wpis do KRD, odwrotnie niż w przypadku BIK, świadczy o nieuregulowanym zobowiązaniu finansowym. Takie gromadzenie informacji ma pomóc również odzyskać długi od tych, którzy nie wywiązali się z różnych umów cywilno-prawnych. Banki oczywiście weryfikują bazę KRD. Podobnie czynią instytucje spoza sektora bankowego, jednak istnieją wyjątki od tej reguły. Poniżej opisałam treściwie firmy, które mogą nam zaproponować pożyczki bez KRD.

Kredyty bez sprawdzania KRD

Businesswoman przy stoliku w kawiarni
Pożyczki bez KRD proponują Credissimo, Tani Kredyt, Mikrokasa czy Szybka Moneta

Obok instytucje pozabankowych, kredyty bez sprawdzania KRD mogą być również dostępne w prywatnych przedsiębiorstwach, które świadczą kredyty z zabezpieczeniem, pod zastaw czy pożyczki społecznościowe. Ja jednak nie darzę na tyle dużym zaufaniem tego rodzaju jednostek by rekomendować ich produkty. Preferuje typowe instytucje pożyczkowe. Choć nie podlegają kontroli KNF, to jednak łatwiej zrezygnować z umowy czy zgłosić daną firmę do UOKiK.

Pożyczki pozabankowe bez KRD

Obecnie na rynku pożyczek przez internet istniej kilka ofert bez weryfikacji BIK. Dostępne są w Mikrokasa, Tani Kredyt, Szybka Moneta oraz Credissimo.
Mikrokasa oraz Credissimo udziela pożyczek na raty. Pierwsza to kwoty 15 000 zł na maksymalnie 30 miesięcy, druga do 5 000 zł na 3-24 miesięcy. Credissimo dodatkowo dostarcza także chwilówek 30-dniowych do 3 000 zł. Odbiorcami mogą być obywatele polscy, co najmniej pełnoletni, legitymujący się dowodem osobistym. Natomiast Szybka Moneta i Tani Kredyt oferują typowe chwilówki przez internet. W obu przypadkach obwiązuje promocja na pierwszą, darmową pożyczkę. W Tani kredyt do 3 100 zł, w Szybka moneta do 1 000 zł.Warunkami niezbędnymi do spełnienia by aplikować o pożyczkę jest wiek od 20 do 75 lat, obywatelstwo RP, dysponowanie własnym kontem bankowym i aktywnym numerem telefonu. Ponadto każdy zainteresowany ofertami danej firmy, musi prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę online.