Pożyczki pod zastaw bez baz

Pożyczka lub kredyt pod zastaw to rodzaj zobowiązania finansowego, które nieco przypomina operacje wykonywane w lombardzie. W zamian za dane dobro, konsument który jest jego właścicielem uzyskuje pieniądze. Przez wiele osób to podejście uważane jest za ryzykowne, zwłaszcza jeśli po drugiej stronie szali stoi ich majątek. Przez kredytobiorców zaś, to czasami ostatnia deska ratunku.

Pożyczki pod zastaw – przedmiot zastawu

Najczęściej pożyczki pod zastaw kojarzą nam się z tym, że konsument, który potrzebuje środków finansowych oferuje w zamian różne przedmioty, takie jak biżuteria, dzieło sztuki czy sprzęt elektroniczny. Jednak tego typu działanie jest charakterystyczne dla lombardów. Chodzi tu o kredyt lub pożyczkę na zastaw, ale bez pozostawiania posiadanego przez klienta dobra. Mogą to być zarówno nieruchomość (dom, mieszkanie, lokal użytkowy), działka, samochód, ale także dzieła sztuki, antyki czy złoto. W przypadku tych pierwszych zobowiązań finansowych szczególnie istotnym jest to by nie znajdowały się w kredycie lub nie były przedmiotem innego zastawu. Ponadto jedynie właściciel nieruchomości może ubiegać się o kredyt pod jej zastaw.

Jak znaleźć odpowiedniego kredytodawcę

Generalnie oferty pożyczek pod zastaw adresowane są do osób, które mogą posiadać zbyt niską zdolność kredytową by ubiegać się o kredyt w banku. Wiąże się to również z negatywnym wpisem do jakiejkolwiek bazy gospodarczej. Z drugiej strony osoby, które wyróżnia niestabilna sytuacja finansowa powinny mieć się szczególnie na baczności przed nieuczciwymi kredytodawcami. Bowiem, jeśli odczuwamy nagłą potrzebę gotówki, często nie analizujemy poszczególnych produktów. Pomijamy także warunki kredytowania, które opisuje umowa. Wszystko, na własne nieszczęście, robimy w pośpiechu. A to zwykle prowadzi do nieprzyjemności zetknięcia się z nierzetelną firmą. W tej branży jednak występują i takie jednostki, które z dużą dozą pewności można polecić konsumentom, choćby przedsiębiorstwo Safe House, które świadczy prywatne pożyczki pod zastaw.

Grupa Inwestycyjna Safe House, Inwestum – pożyczki pod zastaw bez baz

logo grupy inwestycyjnej safe houseFirma działa na polskim rynku od roku 1990 a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Świadczy kredyty pod zastaw nieruchomości oraz samochodów. Ponadto specjalizuje się także w skupie nieruchomości. Jej klienci to osoby prywatne, przedsiębiorcy a także deweloperzy. Wyróżnia ją profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie w pracę. Ponadto pożyczki pod zastaw w Inwestum są bezpieczne, gdyż firma nie przywłaszcza nieruchomości. Oznacza to, iż jej właściciel nie zostaje pozbawiony dachu nad głową, nie musi się także wymeldowywać. Jednym zaś potwierdzeniem, iż doszło do transakcji jest wpis w IV dziale księgi wieczystej. Podobnie działają banki, które udzielają kredytów hipotecznych. Co więcej, koszt obsługi zobowiązania finansowe nie należy do wysokich, a klient ma sposobność wydłużyć okres kredytowania, na jaki zaciągnął pożyczkę.

Jakie dokumenty należy przygotować przed podpisaniem umowy o kredyt pod zastaw?

  • akt notrialny
  • wypis z księgi wieczystej (nie może być to nieruchomość obciążona innymi zastawami lub w kredycie)
  • zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami na rzecz nieruchmości
  • zaświadczenie o liczbie osób zameldowanych
  • fotografie ze środka i z zewnątrz

Wszystkie zgromadzone dokumenty można przekazać doradcy kredytowe na adres mailowy. Nie jest wymagane osobiste stawienie się w placówce Safe House.

Grupa Inwestycyjna Safe House oferuje swoje usługi w całej Polsce.